Futbol amerykański. Białe Lwy zaczęły sezon LFA9. 26 września turniej w Gdańsku

Wystartował sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego w odmianie 9-osobowej. Białe Lwy Gdańsk na turnieju w Olsztynie pokonały Angels Toruń a następnie przegrały z Lakers Olsztyn. Kolejne mecze zagrają na turniejach w Koszalinie i 26 września w Gdańsku. Osiem najlepszych z piętnastu zespołów w klasyfikacji generalnej przystąpi w październiku do ćwierćfinałów.

Białe Lwy po wycofaniu się Seahawks Gdynia są obecnie jedynym trójmiejskim reprezentantem w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Drużyna, którą prowadzi trener Mike Ricci, uczestniczy w rozgrywkach LFA9, czyli odmianie dziewięciosobowej. To powrót do tego formatu po sezonie spędzonym w LFA2 czyli zapleczu najwyższej ligi w klasycznych, jedenastoosobowych rozgrywkach.

W LFA9 rywalizuje obecnie 15 zespołów: Angels Toruń, Armada Szczecin, Armia Poznań, Tytani Lublin, Rhinos Wyszków, Warsaw Eagles, Barbarians Koszalin, Miners Wałbrzych, Bielawa Owls, Wataha Zielona Góra, Olsztyn Lakers, Wieliczka Dragons, Rockets Rzeszów, Towers Opole, Białe Lwy Gdańsk.

Każda drużyna weźmie udział w trzech z piętnastu turniejach całego sezonu. Na koniec podliczone zostaną punkty we wspólnej tabeli, a osiem najlepszych drużyn rozpocznie fazę pucharową od ćwierćfinałowych dwumeczów. Finał zaplanowano na 7 listopada.

Gdański zespół rywalizację rozpoczął od turnieju w Olsztynie. Białe Lwy najpierw pokonały Angels Toruń 30:6 a następnie uległy Lakers Olsztyn 14:33.

- Pandemia sprawiła, że praktycznie dyspozycja każdej drużyny jest niewiadomą. Do tego forma turniejowa, czyli w przypadku turnieju w Olsztynie dwa mecze z rzędu sprawiały, że musieliśmy się dobrze przygotować. Sobotnie mecze pokazały jakie mamy możliwości. Szczególnie drugi z gospodarzami turnieju, w który wchodziliśmy już nieco zmęczeni. Rozpoczęliśmy słabym początkiem, przez co daliśmy Lakers łatwą okazję do zdobycia przyłożeń. To była lekcja. Teraz skupiamy się na eliminacji błędów. Mamy swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i chcemy dodać do niego kolejne na turnieju w Koszalinie - mówi Mike Ricci, trener główny drużyny Białe Lwy Gdańsk.

Kolejny turniej czeka jego podopiecznych 20 września w Koszalinie, gdzie zagrają z miejscowymi Barbarians i Armadą Szczecin. 26 września Białe Lwy będą gospodarzem turnieju. Na stadionie przy al. Grunwaldzkiej 244 zmierzą się z Angels Toruń i Barbarians Koszalin.

Zródło: Trojmiasto.pl

© 2020 - Rafał Tarasiuk - All Rights Reserved