Futbol amerykański dzięki swojej wszechstronności jest idealnym sportowym wyborem. Pozwala na poprawienie sprawności fizycznej i odkrycie swoich talentów w zdrowej rywalizacji. Uczy wytrwałości i pokory co pomaga w pracy nad swoimi słabościami. Ale przede wszystkim doskonale kształtuje charakter, tworzy i wzmacnia więzi społeczne. Różnorodne formy treningu hartują ducha i wzmacniają ciało.

Lwy są nierozerwalnie związane z herbem Gdańska, a białe lwy to zwierzęta rzadkie, symbolizujące siłę i odwagę. Chcieliśmy aby nasz klub kojarzony był właśnie z takimi cechami.

Białe Lwy jako stowarzyszenie powstało w 2016 roku z inicjatywy kilku pasjonatów. Organizacyjną i administracyjną stroną pomysłu zajęły się osoby, które zawodowo związane były z zarządzaniem, prawem, marketingiem i PR. Sportowy trzon zespołu stworzyli zawodnicy z wieloletnim stażem w tej młodej w Polsce dyscyplinie. Taka mieszanka pozwoliła na kompleksowe i profesjonalne poprowadzenie stowarzyszenia oraz dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z jednoczesnym zarażaniem pasją do futbolu.

Od 2016 roku funkcję Head Coacha drużyny sprawuje Michael Ricci.

© 2020 - Rafał Tarasiuk - All Rights Reserved